Cestování na Magická-Evropa.cz: španělská Barcelona, německý Berlín, romantická Paříž, nebo také Amsterdam či britský Londýn

TERMÁLNÍ LÁZNĚ V BUDAPEŠTI

Maďarsko nabízí nepřeberné množství termálních lázní (ať už hisotirckých připomínající antické lázně, tak i tureckých lázní), ze kterých si vyberou i ti nejnáročnější návštěvníci. Největší koncentrace lázní v Maďarsku se nachází v hlavním městě Budapešti. Další lázně naleznete například v Györu (www.rabaquelle.hu), ale pokud chcete opravdu nezapomentutelný zážitek a relax, vydejte se do Budapeště. Nejznámější termály jsou Gellért, dále pak Szechényi, Király, Lukács, a Rudas. Pokud máte děti nebo hledáte aktivnější odpočinek, podívejte se do aquaparku Aquaworld na severu Budapeště!

lázně Gellért lázně Szechényi

Termální lázně Gellért (Budapešť)

Termály Gellért se nachází přímo na nábřeží Dunaje (Kelenhegyi útca 4-6) a jsou nejznámějšími budapešťskými lázněmi. Léčivé prameny na tomto místě byly proslulé již ve 15.století a v současnosti je zde secesní hotel Danubius Gellért. Vnitřní prostory lázní jsou vyzdobené v antickém stylu, je zde spousta mozaik, soch a prosklených ploch. Lázně jsou otevřeny denně od 6:00 do 20:00 a vstupné se pohybuje okolo 350 - 400Kč za osobu (masáže a různé terapie jsou možné za příplatek). Pokud hledáte opravdu intenzivní zážitek a relax, doporučujeme se ubytovat přímo v Hotelu Danubius Gellért (4*) - tento hotel nepatří sice mezi nejlevnější, ale v ceně ubytování je snídaně i vstupné do termálních lázní (které samo o sobě stojí 350-400Kč) a pokud si objednáte dvojlůžkový pokoj v předstihu na webu Booking.com, zaplatíte okolo 1000Kč za osobu a noc (odečtěte vstupné do lázní a jste na 600-650Kč za noc v čtyřhvězdičkovém hotelu přímo v centru i se snídaní.Termální lázně Szechényi

Jedny z největších termálních lázní v Evropě a zároveň přední budapešťské lázně se nachází přímo v City parku (Állatkeri útca 11) a návštěvníkům nabízí celkem 15 bazénů. Lázně Szechényi jsou proslulé svojí atmosférou a kromě vnitřních bazénů a několika saun jsou zde i tři venkovní bazény, obklopené budovou samotných lázní, s teplotou vody okolo 39 stupňů, takže koupání je zde velice příjemné i v zimě. Lázně jsou otevřené od 6:00 do 19:00 (plavecký bazén až do 22:00) a vstupné do lázní Szechényi se pohybuje v přepočtu od 300 do 350Kč. (metro: Szechényi fürdö)

Termální lázně Király (Budapešť)

Turecké termální lázně Király jsou od lázní jako Gellért a Szechényi odlišné - zaprvé byli postaveny za turecké nadvlády během 16. století a navíc lázně nemají ve svém areálu žádný termální pramen, takže veškerá minerální voda je do nich dovážena z jiné části Budapeště. Umístění lázní na současné místo (Fö útca 82-84) bylo vybráno z důvodu jejich provozuschopnosti i během války a případného obléhání města. Dalším podstatným rozdílem je možnost návštěvy lázní - zatímco do předchozích můžete přijít kdykoliv, lázně Király jsou vyhrazeny pouze pro ženy (pondělí, středa, pátek) a pro muže (úterý, čtvrtek, sobota). V neděli mohou lázně navštěvovat jak muži, tak i ženy. Otevírací doba je od 9:00 do 20:00 a vstupné činí přibližně 200Kč za osobu. (metro: Batthány tér)

Termální lázně Lukács (Budapešť)

Historie léčebných pramenů v místě dnešních termálních lázní Lukács sahá až do 12. století a později v době turecké nadvlády byly tyto prameny používány k výrobě střelného prachu. Dnešní lázně Lukács jsou velice moderním lázeňským zařízením se saunami, vířivkami a masážními tryskami. Samozřejmostí je i možnost masáží a dalších doplňkových terapií. Otevřeno je od 6:00 do 19:00 (o víkendech jen do 17:00) a vstupné se pohybuje od 200 do 250Kč za osobu. Termály Lukács najdete na nábřeží Dunaje (Frankei Leó útca 25-29) a mimo bazénů je jejich součástí i rozlehlý park.

lázně Szechényi lázně Rudas

Termální lázně Rudas (Budapešť)

Druhé termální lázně vybudované za turecké nadvlády - Rudas se nachází na adrese: Döbrentei tér 9 a po dlouhou dobu byly přístupné pouze a jedině mužům. V současnsti je mohou navštěvovat i ženy (úterý), pro muže jsou vyhrazeny pondělky, středy, čtvrtky a pátky (o víkendu jsou lázně dostupné všem). Lázně Rudas jsou známé především léčivou vodou, která se pije přímo v lázních a také možností nočního koupání a párty přímo v lázních! (viz video)


Hledáte informace o největším aquaparku v Maďarsku? Podívejte se na stránku o Aquaworld Ramada Resort!